Kategorie
Uncategorized

Jaki garnitur wybrać?

Podejmując decyzję o kupnie garnituru czy to na ślub, bądź w celach biznesowych, nie musimy kupować kilku zestawów których potem nie wykorzystamy.
Ślub to wyjątkowy dzień w życiu każdego panna młodego i chcemy aby ta uroczystość była zapamiętana na długo.
Wszystko ma być dopięte na ostatni guzik, tak zwane tip top. Wiemy doskonale że panowie nie przepadają za zakupami więc wyprawy po nowy garnitur nie kiedy kończą się fiaskiem. Zakupione komplety nie mają nic wspólnego z męską klasyczną modą męską. Największym minusem takich wypraw poza wydaniem ogromnej ilości pieniędzy, jest to że po uroczystości taki ubiór hibernuje w naszej szafie długimi latami i staje się pożywką dla moli. Nawet jeżeli postawimy na taką klasykę jak smoking czy żakiet to jestem przekonany że więcej takiego ubioru nie wykorzystacie.
Powstaje pytanie czy jest na tyle uniwersalny strój męski. Odpowiedz jest bardzo prosta. Postawmy na klasyczny garnitur trzyczęściowy.Ktoś powie że to oklepane, taki zwyczajny, ale to błędne spojrzenie na tą część męskiej garderoby. Prosty klasyczny garnitur z dobrze dobranymi dodatkami będzie elegancki, ponad czasowy, stylowy, a przede wszystkim bardzo uniwersalny. Garnitur trzyczęściowy składa się z spodni kamizelki i marynarki. Takim zestawem możemy manipulować do woli, zmieniając dodatki, aż po zestaw koordynowany.Jeżeli chcemy dodać sznytu do naszego garnituru wybierzmy taki który będzie miał marynarkę dwu rzędową i sprawa załatwiona.
Jeżeli chodzi o kolorystykę to polecam granat lub ciemny szary. Jeden i drugi kolor Świetnie nadaje się na ślubną uroczystość jak i biznesowe spotkanie z klientem. Tutaj warto wspomnieć że w takim zestawi również w łatwy sposób będziemy mogli zmieniać formalność naszego ubioru chociaż by przez odjęcie kamizelki. Wracając do koloru nie poleca się czarnego, gdyż kolor ten jest bardziej zarezerwowany na wieczorowe uroczystości bądź pogrzeby. Natomiast w scenerii południowej lub popołudniowej możemy wyglądać po prostu blado, a do tego dopuścić nie wolno.Dobierając garnitur ślubny to bardziej preferowane są garnitury gładkie z cienkiej tkaniny bez prążków i kratek, gładki strój łatwiej będzie nam wykorzystać w przyszłości. W garniturze trzy częściowym kamizelka powinna być uszyta z tej samej tkaniny. Dobieranie kolorowych lub świecących kamizelek do reszty ubioru nie ma nic wspólnego z modą czy dobrym gustem. ważna rzecz, jeśli chodzi o garnitur ślubny. stanowczo nie dobieramy koszuli czy dodatków do sukni panny młodej. Mężczyzna to odrębna jednostka nie dodatek do tejże sukni. Jest to nagminnie popełniany błąd wśród panów Jeżeli chodzi o wykorzystanie takiego garnituru przy innych okazjach to nie ma najmniejszego problemu. Posiadając bazę w postaci trzyczęściowego garnituru możemy manewrować stylizacjami na różne sposoby. Wybierając się na biznesowe spotkanie z klientem możemy zastosować cały garnitur wraz z kamizelką, następnym razem założyć samą marynarkę, zmieniając dodatki jak koszula, poszetka, czy buty mamy różne stylizacje z tym samym garniturem. Aby nasz garnitur prezentował się dobrze musimy go dobrze dopasować. W sklepach jest wiele modeli i krojów takich jak na przykład regularny czy tak zwany slim. Marynarka nie może na nas wisieć, ramiona powinny by na swoim miejscu, na szczęście marynarki nie mają takich wypełnień w ramionach jak kiedyś przy których wyglądaliśmy jak futboliści amerykańscy.to samo tyczy się kamizelki za duża będzie psuła wygląd marynarki. Marynarka powinna podkreślać naszą sylwetkę, powinna być odpowiednio dopasowana. Po opuszczeniu rąk między talią a rękawem powinny być widoczne przestrzenie tak zwane okna. Zaś rękaw powinien sięgać do nadgarstka pozwalając wysunąć się mankietom koszuli na długość do dwóch centymetrów. Spodnie też powinny być dobrze dopasowane nie mogą być za szczupłe aby nie wyprostować kantów na udzie czy łydkach. Długość z tyłu powinna sięgać do połowy buta, a przód powinien lekko spoczywać na cholewie buta, Dopuszcza się jedno marszczenie nogawki.

Taka długość spowoduje że nasza sylwetka będzie wyglądała lekko i wydłuży nasze nogi. Jeżeli kogoś nie stać na szycie miarowe, to sklepy z taką odzieżą świadczy usługi krawieckie i nie bójmy się z nich korzystać. W jednym miejscu możemy wszystko załatwić. Jak widzimy garnitur trzyczęściowy to czysta ponad czasowa klasyka, która sprawdzi się prawie w każdej sytuacji. Jeden garnitur do wielu zadań.